Proč studovat u nás?

"Umění vést je umění komunikovat."
Ing. Alois Houdek
zakladatel školy

Víš, v čem jsme jiní a co jinde nenajdeš?

Rodinná atmosféra s důrazem na osobnost studenta

Známe tě jménem a podporujeme tvou osobnost, naučíme tě vystupovat, argumentovat, prosadit se. U nás se můžeš i osobnostně rozvíjet.

Výuka cizích jazyků a mezinárodní jazykové zkoušky

Učit se můžeš až 3 cizí jazyky. Vybereš si ale hned z pěti – angličtina, němčina, španělština, francouzština a ruština. Výuku zajišťují také rodilí mluvčí. Odbornou terminologii skvěle zvládneš i v angličtině. U nás se anglicky naučíš na vysoké úrovni a můžeš získat i certifikát!

Příprava na VŠ i praxi

Dáváme si záležet, abychom tě kvalitně připravili jak na studium VŠ všech zaměření, tak k úspěšnému vykročení do praxe. Díky kariérnímu poradeství Ti pomůžeme správně vybrat VŠ případně Tvoji další kariéru. 81 % z našich studentů odchází na vysoké školy v České republice a zahraničí.

Uplatnění absolventů

Připravíme tě na fungování v reálném životě. Uplatnění najdeš v jakékoli oblasti obchodu, služeb, komunikace, marketingu, managementu, ekonomice. Podívej se na naše absolventy.

Praktická část výuky

Budeš součástí mnoha odborných projektů, které tě posunou v dovednostech i znalostech oboru. Oblíbená zážitková pedagogika Tě přivede do reálného světa kolem nás a do budoucího pracovního prostředí. V našich učebních plánech jsou obsaženy také předměty, které Ti budou pro Tvoje budoucí povolání, jednoznačně výhodou.

Jedná se např. o právní rozhled, orientaci ve fungování ekonomiky, mediální gramotnost, digitální dovednosti, až po psaní všemi deseti, sebejistotu v prezentování, schopnost vystupování včetně připravenosti na pracovní pohovor.

Spolupráce s osobnostmi

Setkáš se s profesionály z oboru a budeš se od nich učit. Na škole pořádáme spoustu přednášek a workshopů. Můžeš od nich získat spoustu zajímavých informací, natočit rozhovor v mediálním studiu a také s některými dále spolupracovat v rámci odborné praxe.

Atraktivní předměty

Budeš studovat mezinárodní vztahy, mezinárodní právo, notářské činnosti, ekonomickou diplomacii, diplomatický protokol, mediální komunikaci, Public Relations, ekonomiku, evropské integrace, rétoriku, společenskou etiketu.

Stipendium

Snaž se a získáš stipendium! Hlavním posláním stipendia je podpora nadaných a pracovitých studentů, kteří během svého studia dosahují nadprůměrných výsledků. Pro získání stipendia musí každý uchazeč splnit nastavená kritéria a současně přesvědčit o svých kvalitách vedení školy.

Stabilita školy a tradice

Škola spolehlivě funguje jako rodinná firma se silným zázemím od roku 1991. Již přes 30 let poskytujeme vzdělání v rámci střední odborné školy a všeobecného gymnázia. Na historické milníky se můžeš podívat zde.

Jazyky v praxi

Díky mezinárodním projektům a zájezdům s námi budeš jezdit po Evropě a své jazykové znalosti a schopnosti aktivně trénovat (ERASMUS+, EDISON).

Ubytování

Ubytování je možné si sjednat v Domově mládeže v Ohradní ul. cca 5 min. od školy.

 

Ocenění