Nejčastější dotazy

"Umění vést je umění komunikovat."
Ing. Alois Houdek
zakladatel školy
Jedná se o čtyřleté denní studium?

Ano, jedná se o čtyřleté denní studium zakončené maturitní zkouškou.

Výuka jazyků je dělená podle úrovně?

Výuka anglického jazyka probíhá ve skupinách podle dosažené úrovně na základní škole. Druhý cizí jazyk vyučujeme od základu.

Jaké jazyky se na škole můžu naučit?

Kromě angličtiny můžeš studovat také španělštinu, francouzštinu, němčinu a ruštinu. Odborné předměty učíme v angličtině. Můžete si také angličtinu procvičit v praxi na našich projektem jako je např. Erasmus+, Edison. V angličtině také můžeš získat certifikát díky naší spolupráci s autorizovaným zkouškovým centrem CAMBRIDGE P.A.R.K., – jedním z nejúspěšnějších center jazykových zkoušek v ČR.

Jak je dlouhá praxe?

U náš Tě čeká 8 týdnů praxe za celé studium.

Mám možnost se ubytovat?

Spolupracujeme s Domovem mládeže v Ohradní ulici, který je cca 5 min. pěší cesty od školy. Naši studenti jsou tam velice spokojeni.

V kolik začíná výuka?

Výuka začíná v 8 hodin.

Kde je možné se stravovat?

V budově školy funguje restaurace firmy Scolarest, kde je možné se i nasnídat, nasvačit, koupit kávu a zajít na oběd. Oběd ve Scolarestu zahrnuje polévku, nápoj, výběr ze dvou teplých jídel a malý dezert, ovoce nebo salát. Obědy jsou dotované, takže za přívětivou cenu.

Máte tělocvičnu?

Tělocvičnu přímo v budově nemáme, ale využíváme nedaleké tělocvičny Sokola Michle a dalších blízkých sportovních nebo školských zařízení. Rozvrh je tomu přizpůsoben.

Hledáš další informace o studiu? Napiš nám nebo navštiv naši školu osobně i s rodiči…
  • Dotazy můžete směřovat na email: info@smvvpraha.cz
  • Schůzku je možné sjednat na tel. 296 330 619 (ZŘŠ).

Těšíme se na vaše dotazy i osobní návštěvu!