David Haidinger, DiS

Současné zaměstnání
BMW Česká republika

O absolventovi

Byla pro tebe škola něčím výjimečná?

Školu jsem bral jako základ pro to, aby se člověk posunul dál a dostal prvopočáteční přehled o tom, jak vše ve světe PR vlastně funguje. Postupem času jsem zde našel celou řadu velice dobrých přátel, se kterými se setkávám i nyní, a to jak studentů, tak profesorů. Zpětně velice oceňuji osobní přístup z řad vyučujících a vedení školy.

Co tě škola naučila?

Ve škole jsem se naučil dívat se na věci z různých úhlů, pracovat více a lépe s fakty, zajímat se neustále o nové informace, ptát se více než ostatní.

Můžeš o tom říci více?

PR není raketová věda, je třeba selský rozum a nadhled, umět se rychle orientovat v dané situaci a reagovat. Obor PR ale zároveň patří k těm nejvíce stresovým, člověk musí být neustále ve střehu. Studium mi pomohlo zvládat tyto situace a dále na sobě pracovat, zlepšovat se.

Našel jsi po dokončení školy uplatnění?

Po ukončení školy jsem odjel na dlouhodobý studijní pobyt do zahraničí – což vřele doporučuji všem studentům. Po návratu to ale nebylo zcela jednoduché, vrcholila krize a lidí byl všude dostatek, o čerstvého absolventa nikdo moc nestál. Nakonec se mi ale přeci jen podařilo dostat se do agentury, ve které jsem si umínil že chci pracovat.