Mgr. Jaroslav Gavenda

"Umění vést je umění komunikovat."
Ing. Alois Houdek
zakladatel školy
Mgr. Jaroslav Gavenda
Základní informace
Studium
Mediální komunikace a PR ŠMVV , VŠMVV PR
Současné zaměstnání
reportér CNN Prima NEWS

O absolventovi

Byla pro tebe škola něčím výjimečná?

Od začátku mě překvapil samotný přístup učitelů ke mně a k výuce. Hodně pedagogů nás učilo věci z praxe. Velmi nás motivovali ve všech projektech, včetně praxí. Právě díky jednomu školními projektu jsem našel cestu do Českého rozhlasu, kde jsem později několik let pracoval.

Co tě škola naučila?

Škola mě naučila, kromě odborné teorie, hlavně komunikovat a vystupovat na veřejnosti. Velký důraz na vystupování a prezentaci názoru se ukázal jako velmi užitečný do života.

Můžeš o tom říci více?

Zkušenosti ze školy jsem využil v Českém rozhlase, kde jsem prošel přijímacím řízením a dostal se do skupiny elévů, kde jen pár vybraných lidí a naše skupina 4 studentů byla připravována pro práci na stanici Radiožurnál. Škola mě velmi podporovala a nebyl problém najít kompromis, abych vedle Českého rozhlasu zvládal i studium. Za to jsem škole vděčný.

Našel jsi po dokončení školy uplatnění?

Po škole jsem uplatnění našel hned. Nastoupil jsem do Českého rozhlasu jako redaktor zpravodajství a několik let pracoval pro stanice Radiožurnál a Český rozhlas Plus. Následně jsem přestoupil na zpravodajský web Seznam Zprávy, v současné době pracuji jako reportér CNN Prima NEWS.