Bc. Richard Kutěj

Studium
ŠMVV, Metropolitní univerzita Praha

O absolventovi

Byla pro tebe škola něčím výjimečná?

ŠMVV pro mě byla a je výjimečná svou téměř rodinnou atmosférou, množstvím praxe v různých odvětvích studia a možností účastnit se stáží a zajímavých školních i mimoškolních projektů.

Co tě škola naučila?

Škola mne naučila zvládnout a výrazně zlepšit mé rétorické schopnosti, znalosti v oblasti etikety a sledování světového dění.

Můžeš o tom říci více?

ŠMVV mi dala velice kvalitní základ znalostí pro studium na vysoké škole. Obzvláště má působnost v rámci projektu Diplomatické fórum mi pomohla si osvojit dovednosti a znalosti v oblasti etikety, mluveného projevu a vystupování na veřejnosti a organizování různých druhů akcí. Díky Diplomatickému fóru a ŠMVV jsem získal velice dobré všeobecné znalosti o dění ve světě, ať už na politické, či ekonomické a bezpečnostní úrovni. Také jsem se naučil kritickému myšlení.

Našel jsi po dokončení školy uplatnění?

Ano. Škola mne kvalitně připravila na vysokoškolské studium a také na práci v soukromém sektoru (komunikace s klienty apod.). Uplatnění po škole může být bezpochyby nalezeno i v mnoha oblastech státní sféry, kam já sám také po dokončení vysoké školy směřuji.