Uspořádali jsme konferenci Ohrožený život pod hladinou

"Umění vést je umění komunikovat."
Ing. Alois Houdek
zakladatel školy
30. 09. 2019

Uspořádali jsme konferenci Ohrožený život pod hladinou

 

 

Proč se mají studenti z České republiky zajímat o život v oceánech? Co nejvíce ohrožuje život pod hladinou? Jaké jsou příčiny ekologické krize? Nejen tyto otázky byly zodpovězeny na konferenci Školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha na téma „Ohrožený život pod hladinou“, pořádané v prostorách Vzdělávacího centra pražské ZOO.

Smyslem konference bylo probudit a podpořit v myšlení studentů střední školy pocit spoluzodpovědnosti za život v oceánech a zprostředkovat jim díky odborníkům z rozdílných oblastí pohled na tuto problematiku.

„95 % zanesení oceánů plasty má na svědomí 10 asijských řek. Plícemi planety Země nejsou brazilské pralesy, jak se všeobecně míní, ale světový oceán.“ Překvapivá čísla a fakta o situaci v ochraně podmořského života a možnosti ochrany z hlediska mořského práva poutavě uvedla ve svém příspěvku JUDr. Karolína Žákovská, Ph.D., z Katedry práva životního prostředí Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Příčiny ekologické krize na planetě představil doc. PhDr. Václav Soukup, CSc., z Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha a Ústavu etnologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Negativní i pozitivní aspekty potápění zhodnotil profesionální potápěč a fotograf Tomáš Kotouč, který svůj příspěvek doplnil dechberoucími záběry z potápění se žraloky.

„Když příště půjdete po pláži a nebudete jen nevšímaví k plastovým lahvím, které uvidíte na zemi, ale aktivně se zapojíte do jejich úklidu, pak dnešní akce měla smysl“, uzavřela konferenci iniciátorka a moderátorka celé akce Mgr. Martina Houdková, jednatelka Školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha.

Děkujeme ZOO Praha za možnost uspořádání této akce, přednášejícím za skvělé a poutavé příspěvky a iniciátorce konference paní jednatelce Mgr. Martině Houdkové za úžasný zážitek.