Přednáška ředitelky UNICEF Pavly Gomby

"Umění vést je umění komunikovat."
Ing. Alois Houdek
zakladatel školy
03. 10. 2019

Přednáška ředitelky UNICEF Pavly Gomby

Jídlo, pitná voda, zdravotní péče, možnost chodit do školy – pro nás samozřejmost, pro spousty dětí na světě něco těžko dostupného. K tomu každodenní hrozba násilí a zneužívání… Jak pomáhá těmto dětem UNICEF nám ukázala jeho ředitelka Pavla Gomba spolu se svými hosty z Bhútánu.

„Nejdramatičtější chvíle jsem zažila ve Středoafrické republice, kde nám šlo o život. Zažila jsem dvacet minut, kdy jsem nevěděla, jestli přežijeme. Když jsem si uvědomila, že i v této situaci se rodí děti, i v této situaci děti musí žít, byla to pro mě motivace, jak v této práci pokračovat,“ řekla Pavla Gomba studentům.

Úspěchy práce UNICEF mohli studenti vidět na vlastní oči díky fotografiím dětí, kterým tato organizace pomohla překonat podvýživu, vyslechli si příběhy dětí, které díky UNICEF začaly chodit do školy, dozvěděli se, jak se staví nové školy, budují studny a mnoho dalších příkladů pomoci dětem v krizových oblastech. To vše díky podpoře dobrovolníků a finančním příspěvkům, které jsou jediným zdrojem prostředků pro práci v terénu.

„Každá koruna pomůže, ale není nutné pomáhat jen penězi, je možné vyrobit panenku, díky které se získají finance na očkování dětí. Je možné také přiložit prakticky ruku k dílu a pomoci s organizací akcí UNICEF, tou nejbližší je aukce panenek od známých osobností, která se koná 26. 11. v Českém muzeu hudby v Praze“, říká Pavla Gomba.

Dnešní přednáška nenechala nikoho chladným ani lhostejným – pomáhat bude i ŠMVV a zapojit se může každý, i Ty.