Poznávací zájezd na Maltu

"Umění vést je umění komunikovat."
Ing. Alois Houdek
zakladatel školy
15. 09. 2022

Škola ŠMVV Praha připravila pro naše studenty týdenní pobytově-poznávací zájezd na Maltu. Tohoto zájezdu se účastnilo 35 studentů 2. – 4. ročníků.

Program byl velmi pestrý. Studenti se v poznávací části zájezdu seznámili s historií tohoto ostrova a krásnými městy plných památek.

První na seznamu bylo hlavní město Valletta, ve kterém studenti podnikli dva výlety a navštívili některé pamětihodnosti tohoto města, které je spojené se slavnými Maltézkými rytíři.

Poté byla naplánovaná plavba podél Vallety, která se skládá ze 3 měst a všechny mají své přístavy a krásné zálivy. Další den byl na programu celodenní lodní výlet na sousední ostrovy Gozo a Comino. Ostrov Gozo s historickým hlavním městem Victoria má spíše venkovský charakter. Ostrov Comina je proslavený svou modrou lagunou a tyrkysově průzračnou vodou. Zde se mohli studenti koupat a ti odvážnější i skákat z útesů.

Poslední poznávací den byl věnován nejprve městečku Marsaxlock, kde se každou neděli koná slavný místní trh s úlovky rybárů z maltských vod a zde také studenti nakoupili suvenýry pro své blízké. Úplně poslední zastávkou byla neolitická vesnice z období 3200 př.n.l. Jedná se o jedno z nejstarších dochovaných obydlí v Evropě a na světě vůbec.

Odpočinkové dny studenti strávili na nádherné pláži zvané Golden Bay, kde si užili radovánek ve vlnách Středozemního moře.

Už nyní se všichni opět těšíme na další cesty se školou ŠMVV Praha.