Nezařazené

"Umění vést je umění komunikovat."
Ing. Alois Houdek
zakladatel školy

Výsledky 3. kola přijímacího řízení – obor Gymnázium

V příloze najdete výsledky 3. kola přijímacího řízení do oboru Gymnázium.

Přečíst více

Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení – obor Gymnázium

Vyhlašujeme 3. kolo přijímacího řízení - do oboru Gymnázium. Podrobnosti najdete v příloze.

Přečíst více
Návštěva Bruselu

Návštěva Bruselu

Studenti třetího ročníku přijali nabídku europoslankyně Radky Maxové k návštěvě Evropského parlamentu. V rámci cesty jsme navštívili města Lovaň, Bruggy, Gent a samozřejmě Brusel, kde sídlí řada unijních institucí. V programu nechyběla ani ochutnávka belgických vaflí a hranolek nebo posezení na lavičce Václava Havla u budovy Evropského parlamentu.

Přečíst více
Přednáška pplk. Otakara Foltýna o roli války v MV

Přednáška pplk. Otakara Foltýna o roli války v MV

Diplomatické fórum pro nás uspořádalo další zajímavou přednášku, tentokrát o roli války v mezinárodních vztazích. Jako přednášející vystoupil pplk. Otakar Foltýn z Generálního štábu AČR.

Přečíst více

Přednáška Dr. Miroslava Karase „Aktuální politická situace v Rusku“

O aktuální politické situaci v Rusku bude přednášet Dr. Miroslav Karas, reportér České televize.

Přečíst více

ERASMUS days

Tradiční ERASMUS days letos proběhnou v online podobě, v příloze přinášíme úvodní text a aktuální informace budete moci sledovat na FB a IG. Pokud se chcete o našich projektech dozvědět více, podívejte se na https://smvv.cz/projekty/erasmus-plus/.

Přečíst více

Provoz školy ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID-19

Od 1. 9. 2020 je z rozhodnutí ŘŠ zavedena plošná povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest ve společných prostorách školy (chodba, WC, školní restaurace). Žáci budou mít k dispozici sáček, do kterého si v učebně roušku uloží. Další pokyny - zde.

Přečíst více

Ohrožený život pod hladinou – konference v ZOO Praha

Chráníme planetu a s ní i život v oceánech - ŠMVV Praha pořádá dne 30. 9. 2019 v prostorách ZOO Praha konferenci na téma Ohrožený život pod hladinou, která se bude zabývat ochranou oceánů a především problematikou znečištění plasty.

Přečíst více

Exkurze do České televize

Dne 5. 9. se část třídy 1. MP zúčastní exkurze do České televize, kde budou moci sledovat, jak vzniká zpravodajství. Sraz před školou je v 9:15 h, pedagogický dohled zajišťuje Jan Beneš. 2. část třídy má výuku dle rozvrhu, na exkurzi půjde v dalším termínu.

Přečíst více

Výlet do Litoměřic v rámci projektu Po stopách českých králů – 2. – 4. ročník

2. - 4. ročník bude 3. 9. putovat již tradičně po stopách českých králů, tentokrát do Litoměřic. Sraz je v 8:30 h na Hlavním nádraží před knihkupectvím Neoluxor, vlak odjíždí v 8:50 h, návrat do Prahy je plánován v 18:15 h, následuje samostatný odchod domů. S sebou vhodné oblečení, obuv na delší procházku v terénu, pití, ev. svačinu.

Přečíst více