Nezařazené

"Umění vést je umění komunikovat."
Ing. Alois Houdek
zakladatel školy

PF 2023

Přejeme krásné vánoční svátky a pohodový rok 2023. Vánoční prázdniny trvají od pátku 22. 12. do pondělí 2. 1. 2023. Do školy jdou žáci v úterý 3. 1. 2023.

Přečíst více

Víc než jen učení jazyka – exkurze „po stopách židovského chlapce“

V rámci výuky španělského jazyka, kde se 3. ročník učí minulý čas (pretérito indefinido) je jedním ze 4 typů minulosti ve španělštině a minulosti, která se používá v životopisech. Náš pan učitel zvolil výuku trochu netradičně a z lavic nás vzal po stopách židovského chlapce. Podívejte se, jak naše ekurze vypadala.


Přečíst více

Výsledky 3. kola přijímacího řízení – obor Gymnázium

V příloze najdete výsledky 3. kola přijímacího řízení do oboru Gymnázium.

Přečíst více

Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení – obor Gymnázium

Vyhlašujeme 3. kolo přijímacího řízení - do oboru Gymnázium. Podrobnosti najdete v příloze.

Přečíst více
Návštěva Bruselu

Návštěva Bruselu

Studenti třetího ročníku přijali nabídku europoslankyně Radky Maxové k návštěvě Evropského parlamentu. V rámci cesty jsme navštívili města Lovaň, Bruggy, Gent a samozřejmě Brusel, kde sídlí řada unijních institucí. V programu nechyběla ani ochutnávka belgických vaflí a hranolek nebo posezení na lavičce Václava Havla u budovy Evropského parlamentu.

Přečíst více
Přednáška pplk. Otakara Foltýna o roli války v MV

Přednáška pplk. Otakara Foltýna o roli války v MV

Diplomatické fórum pro nás uspořádalo další zajímavou přednášku, tentokrát o roli války v mezinárodních vztazích. Jako přednášející vystoupil pplk. Otakar Foltýn z Generálního štábu AČR.

Přečíst více

Přednáška Dr. Miroslava Karase „Aktuální politická situace v Rusku“

O aktuální politické situaci v Rusku bude přednášet Dr. Miroslav Karas, reportér České televize.

Přečíst více

ERASMUS days

Tradiční ERASMUS days letos proběhnou v online podobě, v příloze přinášíme úvodní text a aktuální informace budete moci sledovat na FB a IG. Pokud se chcete o našich projektech dozvědět více, podívejte se na https://smvv.cz/projekty/erasmus-plus/.

Přečíst více

Provoz školy ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID-19

Od 1. 9. 2020 je z rozhodnutí ŘŠ zavedena plošná povinnost nošení ochranných prostředků dýchacích cest ve společných prostorách školy (chodba, WC, školní restaurace). Žáci budou mít k dispozici sáček, do kterého si v učebně roušku uloží. Další pokyny - zde.

Přečíst více

Ohrožený život pod hladinou – konference v ZOO Praha

Chráníme planetu a s ní i život v oceánech - ŠMVV Praha pořádá dne 30. 9. 2019 v prostorách ZOO Praha konferenci na téma Ohrožený život pod hladinou, která se bude zabývat ochranou oceánů a především problematikou znečištění plasty.

Přečíst více