Exkurze do vazební věznice Pankrác

"Umění vést je umění komunikovat."
Ing. Alois Houdek
zakladatel školy

Exkurze byla rozdělena do dvou částí. První část se odehrávala přímo v části věznice, kde studenti byli seznámeni se strukturou vězeňského systému, s procesem přijímání vězňů, jejich zaměstnáním v době výkonu trestu, a jak je složitá cesta resocializace vězňů, s denním režimem ve věznici. V neposlední řadě, co obnáší práce sociálního pracovníka a speciálního pedagoga ve vězeňství.

Studenti měli možnost nahlédnout i do samotné cely. Na celou řadu otázek z oblasti penologie ochotně odpovídal náš průvodce.

Ve druhé části této zajímavé exkurze byla prohlídka Památníku Pankrác. Náš průvodce velmi zajímavou formou poskytl poučné a poutavé vyprávění o historických událostech, spojených s osudem lidí v těchto autentických prostorách bývalého nacistického popraviště tzv. „sekyrárny“. Tato muzeální expozice se nachází v objektu věznice a není přístupná veřejnosti.

Exkurzi řadíme k nejzajímavějším akcím organizovaných v rámci studia. Jsou to hodnotné informace a zkušenosti pro studenty. V rámci projektu Právo na vlastní oči jsme již organizovali exkurzi do Poslanecké sněmovny, Senátu a Kanceláře prezidenta ČR. Chystáme návštěvu soudního přelíčení, simulaci soudního jednání a přednášky advokáta, notáře a státního zástupce.