Mgr. Hana Diringerová

Mgr. Hana Diringerová
Čeština pro cizince

Čeština jako cizí jazyk je předmět, který profesionálně učím celou svou pedagogickou kariéru od r. 1995. Moje práce se stala i mým největším koníčkem, protože nabízím studentům možnost se nejen naučit dobře samotný jazyk ve všech jeho variantách, ale i pochopit českou kulturu a tradice. Snažím se, aby se studenti co nejlépe vcítili do českého prostředí. V hodinách češtiny propojuji znalosti studentů i z jiných předmětů.

Přes dvacet let jsem pracovala jako externí lektor češtiny pro cizince na Ústavu bohemistických studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v programu Czech Studies a Letní škola slovanských studií, paralelně jsem učila na dalších vysokých školách (ČZU, ČVUT, UP) v programech jazykové přípravy cizinců pro řádné denní studium na českých vysokých školách.