Mgr. Barbara Čadová

"Umění vést je umění komunikovat."
Ing. Alois Houdek
zakladatel školy
Mgr. Barbara Čadová
Předměty
Základy psychologie a sociologie
Základy politologie a filosofie
Dějepis
Rétorika
Společenská etiketa

O vyučujícím

Co vyučujícího na předmětu baví

Na FF UK Praha jsem vystudovala kombinaci filosofie – historie, a oba obory mě stále baví a fascinují. Historie je ta nejnapínavější a nejmysterióznější detektivka, která kdy byla napsána. Filosofie zase nutí člověka myslet a stále hledat nové možnosti a nové přístupy k věcem. Psychologie a sociologie pomáhají člověku pochopit to, co se odehrává v nitru jedince a ve společnosti. Rétorika a etiketa jsou takové třešničky na dortu, které nám radí jak na to v tom praktickém životě.

Zkušenosti z učitelské praxe

Za dobu své pedagogické praxe jsem učila na PedF. UJEP v Ústí nad Labem, dále pak na Gymnáziu Evolution Jižní Město, na Gymnáziu Sázavská a na Evangelické akademii v Praze.

Zkušenosti z praxe v oboru vyučovaného předmětu

Mé teoretické znalosti jsem využila jako průvodkyně na mnoha hradech a zámcích, zúčastnila jsem se několika archeologických výzkumů v rámci ČR. Mám také splněny průvodcovské zkoušky Pražské informační služby a mohu provázet zájemce po Praze a po Židovském městě. Za praxi v oboru také považuji účast na vědeckých konferencích a diskusních panelech.