Ing. Gabriela Gaudlová

Ing. Gabriela Gaudlová
Mediální komunikace

Ve výuce Mediální komunikace se spojuje hned několik věcí, které mě baví: pracovat s mladými lidmi, přemýšlet a diskutovat o médiích jak z teoretického, tak praktického hlediska a kreativně tvořit. Snažím se studentům ukázat, že média se týkají každého z nich, ať už si zvolí jakoukoliv profesní cestu.

Aktuálně jsem zapojená do programu Učitel naživo, kde sbírám spoustu učitelské praxe a inspirace. V rámci tohoto programu jsem učila na Mensa Gymnáziu a ZŠ Kunratice. Kromě ŠMVV učím český jazyk a literaturu a tělesnou výchovu na nedalekém Gymnáziu Elišky Krásnohorské.

Vystudovala jsem Žurnalistiku na Univerzitě Karlově a Mezinárodní politiku a diplomacii na Vysoké škole ekonomické. Několik let jsem externě pracovala v Redakci sportu České televize a psala jsem pro časopis Běhej.com, v rámci čehož mi vyšla kniha Běhání pro ženy. Po mateřské dovolené jsem se ale rozhodla vydat na učitelskou dráhu.