PhDr. Jan Slavíček, Ph.D.

PhDr. Jan Slavíček, Ph.D.
Mezinárodní vztahy

Vystudoval magisterský obor historie-politologie na FF UK a doktorský obor historické vědy tamtéž. V současné době pracuje na Historickém ústavu Akademie věd ČR v Oddělení dějin 20. století.

Zabývá se dlouhodobě moderními hospodářskými a sociálními dějinami, dějinami družstevnictví a obchodu, politickým myšlením, problematikou totalitarismu, dějinami nacismu a komunismu, mezinárodními vztahy, geopolitikou a politickými systémy.

Je autorem jedné odborné monografie a řady studií v kolektivních monografiích a sbornících vědeckých prací.

Kontakt se studenty, možnost seznamování nejen s fakty, ale i hodnotami a diskuzí, včetně zpětní vazby od studentů

Praxe z oboru

2010 - nyní
učitel na vysokých školách

Přednáší dlouhodobě výběrové předměty na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

2006 - nyní
učitel na středních školách