Mgr. Bc. Gabriella Steinwald

Evropská integrace
Základy psychologie a sociologie
Dějepis

Co vyučujícího na předmětu baví:

Baví mě všechny společenské vědy a povolání učitele vnímám jako nejkrásnější. Cicero řekl – Historie je svědectvím času. To je naprosto přesné, je to fascinující příběh lidí, kteří tu žili před námi. Máme možnost neopakovat jejich chyby a žasnout nad jejich osudy. Znalost historie je klíčem k pochopení běhu světa. V hodinách budeme především hledat souvislosti mezi historií a současností.

Zkušenosti z učitelské praxe:

Mimo ŠMVV působím také na střední škole Euroinstitut Praha. Hlavní myšlenka je vzděláváním proti handicapu. Jde o edukaci dospělých osob s mentálním postižením. Rozdílný svět od našeho a velmi obohacující zkušenost.
Dále působím od roku 2006 jako člen výboru SPNŠ (Spolek příznivců netradiční školy). SPNŠ je zřizovatelem soukromé ZŠ Klíček na Praze 11.

Praxe z oboru

2018 - dosud