Bc. Dušan Ondráček

Bc. Dušan Ondráček
Volitelný seminář z občanského a společensko-vědního základu

1. Práce se studenty, kteří mají nefalšovaný zájem o obor, který si vybrali studovat.
  2. Zadostiučinění, že jsem alespoň drobným dílem přispěl k formování informováné a kriticky uvažující společnosti.
  3. Neustálý rozvoj vlastních znalostí a dovedností.

Jsem absolventem ŠMVV Praha a bakalářského studia na FF UK (obor politologie), kde v současné době dokončuji navazující magisterské studium v oboru politické teorie. Odborně se zaměřuji na Izrael, resp. kvalitu demokracie a stranický systém s přihlédnutím na etnicko-náboženské konfliktní linie. Regionálně se zaměřuji na Blízký východ, především oblast Palestiny a Levanty. Ve svém volném čase pracuji jako dobrovolník v Židovském muzeu v Praze.

Své působení na ŠMVV Praha jsem začal z pozice člena Diplomatického fóra (studentský spolek), do kterého jsem vstoupil v roce 2010. Postupně se nám s ostatními členy podařilo zaštít odbornou praxi pro studenty školy, kterou mám tu možnost vést dodnes. Od roku 2017 navíc vyučuji společenskovědní seminář.